کارگاه آشنایی با نرم افزار  ( R Studio) R

عنوان کارگاه:   کارگاه آشنایی با نرم افزار   (R  ( R Studio):

استاد، : دکتر زارعی گروه آمار……………………………
تاریخ برگزاری:.۲۹ خرداد……….
محل برگزاری :دانشکده علوم پایه ……
ساعت:.۱۴ الی ۱۸………… /

شرایط متقاضی:

سرفصل:

نرم‌افزار آماری   R زبان و محیطی برای محاسبات و گرافیک‌های آماری است. همه تکنیک‌های تحلیل داده را ارایه می‌دهد و تقریباً هر نوع تحلیلی از داده در R امکانپذیر است. این نرم‌افزار می­تواند  داده را از منابع و ساختارهای مختلف، از جمله فایلهای متنی، سیستمهای مدیریت پایگاه داده، بسته­های آماری و منابع داده اختصاصی، وارد کند. امکان ایجاد نمودارهای بسیار گویا و زیبا، به روشی آسان و سرراست از دیگر ویژگی­های R است.

با توجه به سرعت بسیار زیاد تولید داده،  آشنایی با مفاهیم آماری و نحوه تحلیل نتایج و همچنین تسلط به یک نرم افزار برای تسهیل محاسبات برای هر محققی امروزی ضروری است. نرم افزار R یک نرم افزار رایگان با بسته های تحلیلی مختلف برای انواع تحلیل­های آماری در رشته­های متخلف است. توانایی ها و امکانات این نرم افزار قابل مقایسه با دیگر نرم افزارهای تحلیل آماری با محیط بسته مثل SPSS نیست. وجود راهنما و منابع آنلاین با مثالهای متنوع از خصوصیات مهم آن است.

هدف این دوره  آشنای شرکت کنندگان با تحلیل­های توصیفی، محیط و نحوه اجرای برنامه در نرم افزار  R است.  بدیهی است در صورت تمایل شرکت کنندگان دوره های تکمیلی و تحلیل­های استنباطی مانند انواع آزمون فرض، رگرسیون و …  هم برگزار خواهد شد.

کارگاه آشنایی با نرم افزار R ( R Studio)